Kaip paruošti karkasą stoginės montavimui? Koks stoginės dangos variantas praktiškiausias ir geriausias kainos, kokybės atžvilgiu. Koks pasirinkimas labiausiai mėgiamas ir kodėl? Į visus šiuos klausimus pasistengsime atsakyti, kad pasirinkti ar sumontuoti stoginių dangą nekiltų sunkumų.

Praktikoje dažniausias stoginės karkaso sprendimas ir pasirinkimas – medinis karkasas. Tad kaip paruošti karkaso sijas stoginės dangai?  Pats stoginės karkaso konstruktyvas dažnu atveju yra nesudėtingas ir lengvas. Karkaso lages rekomenduotina sudėti kas 70 cm. Danga sudedama ant medinių lagių ir į kiekvieną lagę specialiais medvaržčiais įsukama polikarbonato danga. Viena horizontali karkaso dalis tvirtinasi tiesiai į namo sieną, o kita pusė tvirtinasi prie kolonų, kurios gali būti montuojamos į terasos karkasą, statomos ant specialių metalinių pakėlimų.

Paprasčiausias, pigiausias, bet ne prasčiausias, stogo dangos pasirinkimas būtų – kanalinis polikarbonatas. Tokia  danga yra labai geras pasirinkimas, kai norima turėti dalinį, 50 proc., apšvietimą, nes tokia danga blokuoja tiesioginius saulės spindulius. Terasa po stogine lieka apšviesta, tačiau kaitri saulė nevargina.  Pasirinkus tokią stoginės dangą, erdvė po stogine neužtemsta, lieka šviesi. Taip pat ir jausmas yra ženkliai malonesnis, jaukesnis, kai danga nėra tamsi.Tokiai stoginei medinis karkasas ruošiamas  gana paprastai, stoginė lengva, nebrangi, greitai surenkama, tačiau tarnauja ilgai, o naujos kartos polikarbonatas yra labai patikimas ir atsparus aplinkos veiksniams. Jeigu bijote, kad tokio tipo dangą gali pažeisti staiga iškritusi kruša, sniegas ar stiprus lietus, tai tikrai baimintis nereikėtų.

Polikarbonato dangos ypatumai

Kanalinio polikarbonato dangų atspalviai galimi trys: pieno baltumo, skaidrus ir šiek tiek tamsintas.

Pieno baltumo spalvos polikarbonato danga yra ne permatoma, tačiau geriausiai nepraleidžia saulės šviesos, tačiau erdvė po stogine vis tiek išlieka šviesi.

Skaidri polikarbonato danga labiausiai praleidžia saulės šviesą. Šis pasirinkimas nėra dažnas, daugeliui nepatinka, nes kelia asociacijas su danga, iš kurios montuojami šiltnamiai. Dažniausias pasirinkimas ir mūsų rekomenduojama danga  – tamsintas polikarbonatas. Ši danga atrodo estetiškai, moderniai. Danga gerai apsaugo nuo saulės, tačiau praleidžia šviesą. Ši danga labai tinka prie pilkos ar rudos spalvos namo fasado elementų.

Polikarbonato dangos ilgis gali būti skirtingas. Jeigu  matuojant nuo namo sienos, ilgio pasirinkimai būtų tokie: 2 m, 3 m, 4 m,  6 m. Į tai reikėtų labai atkreipti dėmesį renkantis stoginės matmenis, nes patartina dangos nepjaustyti.

Polikarbonato dangos plotis (arba ilgis pagal sienos kraštinę) gali būti įvairus. Tačiau reikėtų taip pat atsižvelgti į jau paruoštos dangos vieno lakšto plotį, kuris gali būti 1,05 m arba 2,10 m,  kad nereikėtų dangos pažeisti ir jos pjaustyti.

Ši danga taip pat galima 10 mm ir 16 mm storio. Plonesnė polikarbonato danga naudojama itin plačiai, o storesnė – naudojama didelių matmenų stoginėms.

Rekomenduojama dangą tvirtinti naudojant aliuminio profilius. Jais tvirtinti tiek prie sienos, stoginės apačioje ir šonuose ar jungti polikarbonato dangos lakštus tarpusavyje. Nors tvirtinimo elementų ir pasirinkimų yra tikrai daug, tačiau šis sprendimas yra patikimas, patvarus, o estetinis vaizdas tikrai žymiai geresni nei renkantis kitas medžiagas.

Priežiūra, papildomi sprendimai

Kanalinio polikarbonato dangos priežiūra yra būtina. Nenorint, kad danga pažaliuotų, pajuoduotų ar apsamanotų, būtina kas metus ar du, priklausoma nuo poreikio, stogo dangą nuplauti, pašalinti susikaupusius nešvarumus su specialia chemija ar be jos.

Daugeliui užsakovų kyla klausimas ar reikalinga rinktis lietaus sistemą, ar ji būtina. Norime pažymėti, kad lietaus sistema nėra būtina jeigu stoginė nėra didelė, iki 3 m. Tačiau, jeigu stoginė didesnė,  4-10 metrų ir daugiau, tada lietaus sistema yra būtina, nes lietaus vandens kiekis bus tikrai didelis. Jeigu stoginė yra nedidelė, tada galima dėti ir specialų metalinį profilį, kuris pasitarnauja kaip lovelis lietaus vandens nubėgimui. Neapsunkina stoginės, atrodo gražiai ir padeda kryptingai nukreipti lietaus vandenį.

Tad kanalinio polikarbonato dangos pasirinkimas yra geras sprendimas. Tai patikima ir ilgaamžė danga. Jeigu turite klausimų, su malonumu jus pakonsultuosime.

Kiti straipsniai