Apie kanalinio polikarbonatą dangą tikriausiai dauguma žinote ar esate matę, tačiau apie rinkoje vis populiarėjantį banguotą ,,Deimantinį” polikarbonatą dar nėra  daug žinoma. Todėl klientai domisi, klausia, kurią dangą pasirinkti, kuo jos skiriasi. Šiame straipsnyje pateiksime jums kanalinio ir banguoto polikarbonato dangų apžvalgą, kad būtų galima suprasti jų skirtumus, ir kuri danga įgyvendinant jūsų stoginės sprendimą yra tinkamiausia, geriausia.

Praktikoje dažniausias stoginės karkaso sprendimas ir pasirinkimas – medinis karkasas. Prie medinio karkaso dažniausiai montuojama polikarbonato danga.

Paprasčiausias, pigiausias, bet ne prasčiausias, stogo dangos pasirinkimas būtų – kanalinis polikarbonatas. Tokia danga yra labai geras pasirinkimas, kai norima turėti dalinį, 50 proc., apšvietimą, nes tokia danga blokuoja tiesioginius saulės spindulius. Terasa po stogine lieka apšviesta, tačiau kaitri saulė nevargina.  Pasirinkus tokią stoginės dangą, erdvė po stogine neužtemsta, lieka šviesi. Taip pat ir jausmas yra ženkliai malonesnis, jaukesnis, kai danga nėra tamsi.Tokiai stoginei medinis karkasas ruošiamas  gana paprastai, stoginė lengva, nebrangi, greitai surenkama, tačiau tarnauja ilgai, o naujos kartos polikarbonatas yra labai patikimas ir atsparus aplinkos veiksniams. Jeigu bijote, kad tokio tipo dangą gali pažeisti staiga iškritusi kruša, sniegas ar stiprus lietus, tai tikrai baimintis nereikėtų.

Dangos savybės, priežiūra

Diamond polikarbonato dangos pagrindinė savybė, kuri lemia jos pasirinkimą, yra patraukli išvaizda, lengva priežiūra ir tai, kad danga yra itin tvirta. Šios dangos lakštai yra stipresni, kietesni nei kitų plastiko dangų, kurios pasižymi galimybe atlaikyti sunkias apkrovas. Dangos lakštai yra banguoti, tad žiūrint iš viršaus primena lyg būtų krištolinės vazos paviršius. Banguota deimantinė lakšto struktūra suteikia šiai dangai savitą, skoningą išvaizdą, o pasitelkiant apšvietimo sprendimus, galima išgauti tikrai akiai patrauklų vaizdą.

Diamond (banguoto) polikarbonato dangą galima rinktis ne tik terasų stoginėms, bet ir pavėsinių, pergolų, stogų dangai, kito tipo pastogėms, net sienų ar sienelių apdailai. Tad dangos techninės savybės leidžia ją plačiai pritaikyti. Šios dangos lakšto ilgiai galimi: 2 m, 3 m, 4 m, 6 metrai. Lakšto plotis – 1045 mm, o dangos storis – 2,8 mm. Visada patariame rinktis stoginės dydį atsižvelgiant į lakštų galimus matmenis, kad nereikėtų dangos pažeisti, jos pjaustyti. Montuojant šią polikarbonato dangą būtinai turi būti prie senos dedamas metalinis kampas, nes kitu atveju pratekės vanduo. Diamond polikarbonato lakštai montuojasi vienas ant kito, todėl nėra jokių sujungimų, kur taip pat galėtų kauptis vanduo ar nešvarumai.

Kanalinio polikarbonato dangos ilgis gali būti skirtingas. Jeigu  matuojant nuo namo sienos, ilgio pasirinkimai būtų tokie: 2 m, 3 m, 4 m,  6 m. Į tai reikėtų labai atkreipti dėmesį renkantis stoginės matmenis, nes patartina dangos nepjaustyti. Dangos plotis (arba ilgis pagal sienos kraštinę) gali būti įvairus. Tačiau reikėtų taip pat atsižvelgti į jau paruoštos dangos vieno lakšto plotį, kuris gali būti 1,05 m arba 2,10 m,  kad nereikėtų dangos pažeisti ir jos pjaustyti. Ši danga taip pat galima 10 mm ir 16 mm storio. Plonesnė polikarbonato danga naudojama itin plačiai, o storesnė – naudojama didelių matmenų stoginėms.

Kanalinio polikarbonato dangos priežiūra yra būtina. Kanalinis polikarbonatas, jeigu yra neprižiūrimas, t.y. neplaunamas, nevalomas, jis pradeda samanoti, kaupiasi pelėsis, apsineša nešvarumais, pilkėja ir atrodo negražiai. Todėl priežiūra yra būtina. Diamond polikarbonatas yra vientisos struktūros, dangos viduje nėra vadinamų ,,kanalų“, todėl ir priežiūra šios dangos yra ženkliai lengvesnė. Nešvarumai nesikaupia dangos viduje, ji lengvai valoma ir prižiūrima. Tad Diamond dangos priežiūra yra ženkliai lengvesnė, lyginant su kanalinio polikarbonato dangos priežiūra.

Techninės savybės

Diamond polikarbonato dangos techninės savybės:

 • Atspari dūžiams, smūgiams, krušai
 • Atspari temperatūrų pokyčiams, apsauga nuo UV spindulių
 • Didelis šviesos pralaidumas
 • Užsiliepsnojimo klasė B1
 • Izoliacinės savybės, ilgaamžiška
 • Šiai danga suteikiama 10 m garantija

Banguotojo polikarbonato danga yra gana naujas pasirinkimas. Jis atrodo išskirtinai, moderniai.

Kanalinio polikarbonato dangos techninės savybės:

 • Gera apsauga nuo UV spindulių ir atmosferos poveikio;
 • Daugiasluoksnė struktūra suteikia puikias termoizoliacines savybes;
 • Kietos, tvirtos, lengvos;
 • Lengvai apdirbamos mechaniniu būdu;
 • Geras optinis skaidrumas;
 • Nedega atvira liepsna, o svyla neišskirdamas kenksmingų medžiagų;
 • Atsparumas aukštai temperatūrai (+120 oC) ir cheminiam poveikiui;
 • Didelis atsparumas smūgiams (sunkiai pramušamos);
 • Spalvos pastovumui ir atsparumui atmosferos poveikiui garantija 10 metų.

Spalvos, šviesos pralaidumas

Kanalinio polikarbonato dangų atspalviai galimi trys: pieno baltumo, skaidrus ir šiek tiek tamsintas.Pieno baltumo spalvos polikarbonato danga yra ne permatoma, tačiau geriausiai nepraleidžia saulės šviesos, tačiau erdvė po stogine vis tiek išlieka šviesi. Skaidri polikarbonato danga labiausiai praleidžia saulės šviesą. Šis pasirinkimas nėra dažnas, daugeliui nepatinka, nes kelia asociacijas su danga, iš kurios montuojami šiltnamiai. Dažniausias pasirinkimas ir mūsų rekomenduojama danga  – tamsintas polikarbonatas. Ši danga atrodo estetiškai, moderniai. Danga gerai apsaugo nuo saulės, tačiau praleidžia šviesą. Ši danga labai tinka prie pilkos ar rudos spalvos namo fasado elementų.

Deimantinio polikarbonato danga Danga galima trijų spalvų: permatoma (skaidri), bronzinė ir sidabrinė (pilka). Spalvų paletė leidžia dangą pritaikyti prie namo fasado, pasirinkti šviesos pralaidumo lygį. Geriausia, kai renkatės šią dangą, ją pasibandyti, patikrinti kokį šviesos kiekį praleidžia ir kaip atrodo dangos spalva įtakojama šviesos. Renkantis permatomą (skaidrią) polikarbonato dangą, užtikrinamas labai geras šviesos pralaidumas. Tačiau Diamond polikarbonato dangos lakštai yra padengti UV spinduliams atspariu sluoksniu, tad galime ne tik ramiai ir saugiai mėgautis gražiomis vasaros dienomis būdami po stogine, tačiau ir pati stoginės danga yra apsaugoma nuo aplinkos poveikio, temperatūros svyravimų.

Jeigu aktualu stoginė su šiomis dangomis, kviečiame susisiekti. Patarsime, sumontuosime norimą stoginę! info@mmstatyba.lt

Kiti straipsniai