Praeitame straipsnyje kalbėjome apie gana dažną pasirinkimą – kanalinio polikarbonato dangą. Ši danga yra vienas dažniausių pasirinkimų, kai priimamas sprendimas įsirengti stoginę. Tačiau statybų sektoriuje, kalbant apie stoginių montavimą, yra dar viena mėgiama, gana nauja polikarbonato danga. Tai Diamond (MK PC) danga.

Kanalinis polikarbonatas, jeigu yra neprižiūrimas, t.y. neplaunamas, nevalomas, jis pradeda samanoti, kaupiasi pelėsis, apsineša nešvarumais, pilkėja ir atrodo negražiai. Todėl priežiūra yra būtina. Šios dangos viduje yra ,,kanalai“, todėl ten greičiau prisirenka nešvarumų. Diamond polikarbonatas yra vientisos struktūros, dangos viduje nėra vadinamų ,,kanalų“, todėl ir priežiūra šios dangos yra ženkliai lengvesnė. Nešvarumai nesikaupia dangos viduje, ji lengvai valoma ir prižiūrima. Tad Diamond dangos priežiūra yra ženkliai lengvesnė, lyginant su kanalinio polikarbonato dangos priežiūra.

Diamond polikarbonato dangos pagrindinė savybė, kuri lemia jos pasirinkimą, yra patraukli išvaizda, lengva priežiūra ir tai, kad danga yra itin tvirta. Šios dangos lakštai yra stipresni, kietesni nei kitų plastiko dangų, kurios pasižymi galimybe atlaikyti sunkias apkrovas.

Danga galima trijų spalvų: permatoma (skaidri), bronzinė ir sidabrinė (pilka). Spalvų paletė leidžia dangą pritaikyti prie namo fasado, pasirinkti šviesos pralaidumo lygį. Geriausia, kai renkatės šią dangą, ją pasibandyti, patikrinti kokį šviesos kiekį praleidžia ir kaip atrodo dangos spalva įtakojama šviesos. Renkantis permatomą (skaidrią) polikarbonato dangą, užtikrinamas labai geras šviesos pralaidumas. Tačiau Diamond polikarbonato dangos lakštai yra padengti UV spinduliams atspariu sluoksniu, tad galime ne tik ramiai ir saugiai mėgautis gražiomis vasaros dienomis būdami po stogine, tačiau ir pati stoginės danga yra apsaugoma nuo aplinkos poveikio, temperatūros svyravimų.

Dangos lakštai yra banguoti, tad žiūrint iš viršaus primena lyg būtų krištolinės vazos paviršius. Banguota deimantinė lakšto struktūra suteikia šiai dangai savitą, skoningą išvaizdą, o pasitelkiant apšvietimo sprendimus, galima išgauti tikrai akiai patrauklų vaizdą.

Šią dangą galima rinktis ne tik terasų stoginėms, bet ir pavėsinių, pergolų, stogų dangai, kito tipo pastogėms, net sienų ar sienelių apdailai. Tad dangos techninės savybės leidžia ją plačiai pritaikyti. Šios dangos lakšto ilgiai galimi: 2 m, 3 m, 4 m, 6 metrai. Lakšto plotis – 1045 mm, o dangos storis – 2,8 mm. Visada patariame rinktis stoginės dydį atsižvelgiant į lakštų galimus matmenis, kad nereikėtų dangos pažeisti, jos pjaustyti. Montuojant šią polikarbonato dangą būtinai turi būti prie senos dedamas metalinis kampas, nes kitu atveju pratekės vanduo. Diamond polikarbonato lakštai montuojasi vienas ant kito, todėl nėra jokių sujungimų, kur taip pat galėtų kauptis vanduo ar nešvarumai.

Dangos techninės savybės:

  • Atspari dūžiams, smūgiams, krušai
  • Atspari temperatūrų pokyčiams, apsauga nuo UV spindulių
  • Didelis šviesos pralaidumas
  • Užsiliepsnojimo klasė B1
  • Izoliacinės savybės, ilgaamžiška
  • Šiai danga suteikiama 10 m garantija

Banguotojo polikarbonato danga yra gana naujas pasirinkimas. Jis atrodo išskirtinai, moderniai.

Kiti straipsniai