Visi mūsų statomi modulinių karkasinių namelių modeliai yra priskiriami mobiliai – kilnojamai statybai, kuriems yra nereikalingas statybos leidimas. Todėl šis namelių pasirinkimas yra dažnas tarp klientų, atsižvelgiant į jo privalumus. Taip atsiranda galimybė tokią statybą statyti prie vandens telkinių leistinose vietose, sodybose,  žemės ūkio paskirties žemėje ir kituose įvairiuose sklypuose. Primename, kad statybos leidimų nereikia užmiestyje iki 80 m2, mieste iki 50 m2. Yra leistina statyti kilnojamą statinį, tokį kaip mobilų namelį, kuris gali būti bet kada transportuojamas ir perkeliamas į kitą vietą nepriklausomai ar yra įrengtas ar ne. Kad atitiktų kilnojamos statybos reikalavimus mobilūs moduliniai nameliai dažniausiai yra statomi ant įsriegiamų metalinių polių, blokelių. Jiems nereikalingi lieti pamatai, nors šie nameliai gali būti pritaikyti ilgalaikei statybai.

Dažnai vardindami mūsų modulinių namelių privalumus pabrėžiame, kad jiems nereikalingi pamatai. Sakydami, kad nereikia pamatų, turime omenyje, kad reikalingi kiti pagrindo sprendimai, bet ne išlieti pamatai.

Pagrindo sprendimai

Vienas iš klientų pagrindinių klausimų prieš įsigyjant mobilų modulinį namelį, tai ant ko galima ir reikėtų statyti namelį? Yra ne viena variacija ant ko galėtų būti statomas mobilus namelis. ,,MM Statyba“ komanda rekomenduoja pirmiausia įsivertinti aplinką, gruntą esantį vietoje, kur yra numatoma namelio pastatymo vieta. Jeigu konstrukcija yra nedidelė, pagrindas labai tvirtas, toks kaip: trinkelės, asfaltas ar tiesiog labai sutankintas gruntas ir tikėtina, kad mobilus namelis nepasės, nesusmegs į žemę, tuomet galima namelį statyti ant sudėtų blokelių. Taip pat, galima įrengti įsriegiamus metalinius polius, betonuojamus polius. Visi šie variantai yra geri ir tinkami. Viskas priklauso nuo jūsų pasirinkimo, kokį sprendimą pritaikyti, taip pat reikia atsižvelgti į suplanuotą biudžetą.

Pigiausias ir paprasčiausias sprendimas, tai namelio pastatymas ant blokelių. Būtent taip pakeliant statinį yra padaromas tarpas ventiliacijai, kad namelis neturėtų sąlyčio su žeme ir būtų apsaugotas nuo drėgmės. Toks sprendimas mūsų statomiems MINIS, MIDIS ir FLAT mobiliems nameliams yra tinkamas ir pakankamas. Jeigu planuojama pritaikyti įsriegiamus cinkuoto metalo metalinius polius, kiekvienu atveju juos montuojant reikia atsižvelgti į gruntą ir priklausomai nuo jo reikia parinkti tinkamo skersmens ir ilgio polius. Dažniausiai įsriegiami 1,00 – 1,20 m poliai atsižvelgiant į esantį gruntą. Mūsų komanda rekomenduoja vienam 6 – 7 m ilgio namelio segmentui įsriegti 15 vienetų metalinių polių, kad būtų tinkamai paruoštas tvirtas pagrindas. Jeigu planuojate įsigyti MAXIS ar MAXIS LONG modelio namelį, kuris jau yra sudarytas iš dviejų segmentų, rekomenduojame jam rinktis įsriegiamus polius. Dėl didesnės MAXIS namelio konstrukcijos šis sprendimas bus ilgaamžiškesnis, tvirtesnis ir patikimesnis.

Norime priminti, kad ,,MM Statyba“ komanda klientams leidžia pasirinkti kas atliks namelio pagrindo paruošimą, šie darbai nėra įskaičiuoti į kainą. Klientas visada gali pagrindą pasiruošti pagal savo poreikius. Prireikus pagalbos, mes visada suteikiame pagrindo paruošimo planą, kad klientas lengvai galėtų pasiruošti jį pats. Jeigu pageidausite, kad darbus atliktų mūsų komanda, mes mielai tai padarysime.

Kiti straipsniai