Artėjantis žiemos periodas, o kartu su juo ir visos gražiausios metų šventės atneša ne tik daug šiltų emocijų, bet ir rūpesčio. Galvas tenka sukti ne tik dėl artėjančių dovanų karštinės, bet ir kitų, su buitimi susijusių klausimų. Vienas iš jų – kaip paruošti mobilius modulinius namelius ir terasas žiemos sezonui? Pasistengsime į šį klausimą atsakyti kuo aiškiau ir paprasčiau.

Namelių paruošimas žiemai

Nameliai gali būti naudojami visus metus, jiems nereikia jokios papildomos priežiūros. Norint namelyje gyventi šaltuoju sezonu klientas patariame papildomai apšiltinti poliuretano ar vatos sluoksniu, norint daugiau šilumos namelyje galima įsirengti kondicionierių, pastatomą elektrinį šildytuvą ar kitus šilumos įrenginius.

Tačiau, jeigu namelis yra nenaudojamas žiemos metu reikia iš santechnikos ištraukti visą jame esantį vandenį. Tai būtina padaryti, nes esant minusinei temperatūrai, gali užšalti vamzdžiai, o vėliau ir sprogti. Toks scenarijus gali įvykti, jei namelis yra visiškai nenaudojamas ir nešildomas. Mes visada rekomenduojame kartu su montuojama santechnika, taip pat įsirengti termostatą, kuris palaiko pastovią temperatūrą vamzdžiuose. Tokiu atveju nereikia papildomai rūpintis vandens ištraukimu iš vamzdžių, taip pat tai gali užkirsti kelią brangiems remontams ir vamzdžių keitimui.

Terasų paruošimas žiemai

Terasa yra magiška vieta, kuri leidžia pasimėgauti saulės spinduliais ir grynu oru. Deja, šaltuoju periodu dažniausiai nėra labai naudojama, tad ją būtina paruošti žiemos miegui. Tinkamai paruošus terasą šaltajam sezonui jos papildomai prižiūrėti nereikia. Jeigu žiemą daug sniego, jį vertėtų nuo terasos reguliariai nukasti. Svarbu vengti ledo ar sušalusio sniego grandymo, nes taip galima pažeisti ir alyvos sluoksnį. Viena didžiausių klaidų, kurias daro terasų savininkai – netinkamai valomas sniegas.

Teisingai valyti sniegą

Sniegą valykite šluotele ar plastikiniu kastuvu, venkite metalo, kitų aštresnių įrankių ir nebarstykite smėlio – jis tik subraižys dangą. Lentas visada valykite pagal jų kryptį, taip yra sumažinama įbrėžimų galimybė. Taip pat venkite ledo tirpiklių, juos naudojant galite sukelti metalinių dalių korozijos.

Inventoriaus sandėliavimas ir terasos dengimas

Būtina išnešti visus terasoje esančius daiktus – baldus, kepsnines, vazonus ir kitus esančius įrankius, nes po jais pradės kauptis vanduo. Dažnam klientui kyla idėja terasą apsaugoti ją apdengus tam tikrais audiniais ar plėvelėmis. Atsakymas yra – to daryti nereikia ir net negalima. Kadangi terasa yra iš medienos, ji turi kvėpuoti. Ją uždengus gali atsirasti pelėsis ir terasa pradės pūti. Visos ,,MM Statyba“  naudojamos terasų lentos yra impregnuotos arba apdorotos termiškai, todėl yra atsparios šalčiui ir drėgmei.

Terasos plovimas

Visi ilgaamžiai dalykai reikalauja priežiūros, tad ne išimtis ir terasos. Nors žiemos laikotarpiui jų negalima dengti, bet būtina palaikyti švarą. Geriausia tai daryti su terasom skirtomis priežiūros priemonėmis, kurios apsaugo nuo dėmių, pelėsio ir samanų. Svarbu tai daryti kruopščiai, pasiekti ir sudėtingesnes vietas bei didesnius nešvarumus. Jeigu kokybiškai rūpinsitės savo terasa, ja galėsite džiaugtis ilgus metus.

Terasos impregnavimas

Mediena yra veikiama ne tik šalčio ir drėgmės, bet ir saulės spindulių, tad savo klientams rekomenduojama terasas impregnuoti du kartus metuose. Patartina terasą impregnuoti pavasarį ir rudenį, tačiau jeigu terasa buvo prižiūrima reguliariai kasmet, tokios terasų lentos gali būti pakankamai prisodrintos alyvos, tad žiemos sezonui turės apsaugos sluoksnį. Tokiu atveju galima išvengti rudens sezono alyvavimo ir sutaupyti papildomų pinigų. Alyvą rekomenduojama tepti tik vienu sluoksniu, papildomas kiekis, perteklius neduoda jokios naudos. Impregnavimas alyva užtikrina geresnę terasos medienos apsaugą nuo vandens, purvo, užkerta kelią pelėsio ar grybelio atsiradimui, taip pat paryškina medžio struktūrą bei apsaugo nuo UV poveikio. Beje, terasos stoginė, taip pat padeda papildomai apsaugoti nuo išorinių veiksnių, tad jeigu tokios dar neturite, patariame apsvarstyti šią galimybę.

Kiti straipsniai