Medinių namelių, mobilių namelių šiltinimas mažai kuo skiriasi nuo namų šiltinimo, kuriuose gyvenate nuolatos. Statant mobilų namelį gali skirtis tik medžiagos, kuriomis jis yra šiltinimas ir medžiagų sluoksnio storis. Medžiagų pasirinkimas, kuriomis gali būti šiltinimas namelis, įvairus, todėl šiltinant namą galima atsižvelgti į individualius poreikius.

Mobilaus namelio šiltinimo pasirinkimas taip pat labai priklauso nuo medinės konstrukcijos dalies. Sandari medienos konstrukcija jau savaime užtikrina puikią šilumos izoliaciją dėl specifinių, medienai būdingų savybių, todėl šiltinimo poreikis tokiu atveju tampa minimalus. Šilumos izoliaciją sustiprina ir pasirinktas šiltinimo būdas. Nameliui užtikrinus puikias izoliacines savybes, dažniausiai apsiribojama krosnies įrengimu, elektriniu šildytuvu ar oras -oras sprendimu (oro kondicionieriumi, kuris šildo ir šaldo). Šie sprendimai greitai įšildo visas namo patalpas ir šilumą išlaiko gana ilgai.  

Kodėl šiltinimas poliuretano putomis tampa itin populiarus sprendimas?

Mūsų statomas mobilus namelis turi puikias izoliacines savybes, yra labai tvirtos ir sandarios konstrukcijos. Stengiantis užtikrinti šias namelio savybes, pasirinkome apšiltinimą poliuretano putomis. Poliuretano putos tampa vis paklausesnė medžiaga dėl savo išskirtinės kokybės namų šiltinime. Ši medžiaga pasižymi dideliu elastingumu, dėl ko užtikrinama didelė šilumos izoliacija. Namą apšiltinant poliuretano putomis, medžiaga yra tiesiogiai purškiama ant sienos paviršiaus. Mūsų statomų mobilių karkasinių namelių vidus taip pat šiltinamas poliuretano putomis, tiek sienos, lubos, tiek grindys šiltinamos vienodu 10 cm poliuretano putų sluoksniu.  Siekiant, kad mūsų klientai mobiliame namelyje galėtų praleisti ne tik šiltas vasaras, bet ir rudenį, žiemą, namelis yra šiltinamas būtent tokiu sluoksniu, kuris yra kaip standartas, atitinkantis, kad namelyje būtų galima leisti laiką ir žiemos metu. Šildant poliuretano putomis, dėl puikių izoliacinių savybių, namelio konstrukcijos pastebima, kad namelis ne tik išlaiko šilumą, bet ir tuo pačiu neprikaitina namelio vidaus šiltuoju metų sezonu.

Renkantis šiltinimo medžiagą, medžiaga būtų laidi garams, jos neperpūstų vėjas, medžiagoje nesikauptų drėgmė, taip pat ji pasižymėtų atsparumu. Todėl mes pasirinkome namelį šiltinti atvirų porų poliuretano putomis, tokiu būdu namelis ir jo medinė konstrukcija ,,kvėpuoja”. Taip pat yra dedamos garo ir vėjo izoliacinės plėvelės, sandari skardos apdaila.

Langų ir durų įtaka šiltinant namą

Siekiant padidinti mobilaus namelio sandarumą, reikalinga, kad kuo mažiau šilumos nuostolių tektų langams, durims. Bene populiariausias ir aukštą šilumos izoliaciją garantuojantis variantas – aliuminio profilio dviejų stiklo paketų langai. Geras ir optimalus variantas, atsirinktas ir išbandytas per laiką. Aliuminio profilio langai kai kuriais aspektais  turi tokias pačias arba net geresnes savybes nei plastikiniai ar mediniai langai. Aliuminio profilio langai yra ilgaamžiškesni, tvirtesni, ekologiškesni, turintys geresnę garso izoliaciją, modernesnio dizaino bei reikalaujantys paprastesnės priežiūros nei plastikiniai langai. Kalbant apie atsparumą drėgmei ir šiltumą – tiek plastikiniai, tiek aliuminio profilio langai turi tokias pačias savybes.

Atsižvelgdami į namelio dizainas, statybos technologiją medžiagas, mūsų tikslas užtikrinti klientui gerą sprendimą, kuriuo  ne tik galės džiaugtis ir naudoti ilgus metus, bet ir bus kokybiškas, modernus sprendimas.

Prireikus informacijos, konsultacijos ar norint užsisakyti mobilų namelį, galite susisiekti tel. tel. 8 645 50 965 arba el. p. info@mmstatyba.lt

Kiti straipsniai