Kai ateina šaltesnis sezonas, ypač svarbu pasirūpinti mobiliu nameliu, kad jis lengvai išgyventų žiemiškus išbandymus. Nesvarbu, ar planuojate jame gyventi visą žiemą, ar naudojate tik šiltuoju metų laiku – tinkamai paruoštas namelis išliks patogus ir saugus net ir žemiausioje temperatūroje. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip pasirūpinti vandens įvado apsauga nuo užšalimo bei durų ir langų sureguliavimu/sandarinimu. Taip pat paminėsime ir kitus svarbiausius darbus, kuriuos reikėtų atlikti ruošiant mobilų modulinį namelį šaltajam sezonui.
Vandens įvado apsauga nuo užšalimo
Žiemą vandens vamzdžiai yra viena iš pagrindinių karkasinio mobiliojo namelio pažeidžiamų vietų. Užšalę vamzdžiai gali ne tik sutrikdyti vandens tiekimą, bet ir sukelti rimtus pažeidimus, kurie vėliau gali pareikalauti brangių remonto darbų. Efektyviausias ir labiausiai rekomenduotinas sprendimas apsaugoti vamzdžius nuo užšalimo yra naudoti šildomą laidą, kuris montuojamas tiesiai ant vandens įvado vamzdžio.
Šildomas laidas užtikrina nuolatinę šilumą vamzdžiui, todėl sumažėja užšalimo rizika net ir esant itin žemai temperatūrai. Tai ypač naudinga, kai namas yra nešildomas arba kai vamzdžiai neturi jokios papildomos izoliacijos. Būtina pasirūpinti, kad šildymo laidas būtų tinkamai sumontuotas ir patikimai prijungtas prie elektros tiekimo. Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į izoliacines medžiagas, dengiančias vamzdžius, nes tinkamai izoliuoti vamzdžiai mažina šilumos nuostolius ir padidina apsaugą nuo šalčio.
Durų ir langų reguliavimas bei gumų keitimas
Viena iš pagrindinių šilumos netekimo priežasčių yra prasta langų ir durų izoliacija. Kad žiemos metu šiluma nesisklaidytų, svarbu pasirūpinti, kad langai ir durys būtų tinkamai sureguliuoti, o sandarinimo guminės juostos būtų pakankamai geros būklės. Laikui bėgant gumos gali susidėvėti ir prarasti elastingumą, todėl šaltas oras lengviau patenka į vidų, o šiltas – išeina.
Geriausias būdas išvengti šilumos praradimo yra reguliariai tikrinti ir, jei reikia, keisti durų ir langų sandarinimo juostas. Pravartu atlikti ir langų bei durų reguliavimo darbus, nes ilgainiui jie gali išsiderinti. Sugrąžinus tinkamą padėtį, sumažinsite skersvėjų riziką, o bendrą namelio šilumos izoliacija pagerės. Tinkamai užsandarintos durys ir langai užtikrins, kad šaltis neprasiskverbtų į vidų, o taip šildymo sąnaudos išliktų optimizuotos.
Mobiliojo namelio paruošimas žiemai: kai gyvenate ir kai negyvenate
Karkasinio mobiliojo modulinio namelio paruošimas žiemai priklauso nuo to, ar planuojate jame gyventi šaltuoju sezonu, ar jis bus naudojamas tik vasarą.
- Kai gyvenate mobiliame moduliniame namelyje žiemą: Svarbu užtikrinti, kad namelis būtų tinkamai izoliuotas, nes šaltuoju sezonu didžiausias iššūkis yra palaikyti pastovią šilumą. Patikrinkite visas izoliacijos vietas, ypatingą dėmesį skirkite stogui ir grindims, nes šios sritys linkusios praleisti šilumą. Be to, apsvarstykite galimybę įsirengti papildomą šildytuvą, kuris efektyviai palaikytų temperatūrą namelyje. Taip pat verta pasvarstyti apie oro drėkintuvą, nes sausas oras gali sukelti diskomfortą šildymo sezono metu.
- Kai mobiliame moduliniame namelyje negyvenate žiemą: Jei planuojate palikti namelį per žiemą nenaudojamą, reikia atlikti keletą papildomų dalykų. Pirmiausia, svarbu išleisti visą vandenį iš vamzdžių ir vandens talpų, kad išvengtumėte užšalimo bei galimų pažeidimų. Jei yra galimybė, atjunkite vandens įvadą ir užtikrinkite, kad vandens sistema būtų tuščia. Taip pat pasirūpinkite elektros tiekimo atjungimu, kad nebūtų elektros prietaisų gedimų dėl oro sąlygų. Be to, rekomenduojama uždengti langus ir ventiliacijos angas. Tokiu būdu išvengsite drėgmės kaupimosi ir sniego prasiskverbimo į vidų. Kai kurie namelių savininkai taip pat naudoja džioviklius ar kitus drėgmės sugėriklius, kad namelio viduje išliktų sausas oras.
Tinkamai paruoštas karkasinis mobilus modulinis namelis gali atlaikyti net ir atšiauriausius žiemos orus. Šildomo laido montavimas ant vandens įvado vamzdžio, durų ir langų sandarinimas bei reguliavimas yra tik keletas būdų, kaip pagerinti namelio šilumos izoliaciją ir apsaugoti nuo šalčio. Nesvarbu, ar gyvenate namelyje žiemą, ar naudojate jį tik šiltuoju sezonu – šie žingsniai padės užtikrinti, kad jūsų namas išliktų saugus, komfortiškas ir gerai apsaugotas nuo žiemos iššūkių.
Norėtumėte mobilaus modulinio namelio ar turite daugiau neatsakytų klausimų? Pabendraukime! Suteiksime profesionalią konsultaciją. Kviečiame kreiptis +37064550965 arba info@mmstatyba.lt