Pastaraisiais metais mobilūs moduliniai nameliai labai išpopuliarėjo ir yra naudojami ne tik kaip vieta praleisti laisvalaikį, bet taip pat ir nuolatiniam gyvenimui. Šių namų koncepcija yra išskirtinė ir unikali – nameliai esant poreikiui gali būti perkelti į kitą vietą, jiems nėra reikalingi statybos leidimai, o jų gamybos terminas itin trumpas (MM Statyba siūlo namelius su 2-3 mėnesių gamybos terminu!). Šiame straipsnyje apžvelgsime galimus iššūkius ir galimybes pasirinkus mobilų modulinį namelį kaip gyvenamąją vietą.

Iššūkis – ribotumas tam tikrais aspektas

Nors mobiliems moduliniams nameliams nėra reikalingas statybos leidimas, tai taip pat turi išlygas. Užmiestyje iki 80 m2, o miesto ribose – iki 50 m2. Nameliai, kaip kilnojama statyba, gali būti statomi bet kokiame sklype, tačiau kiekvienas sklypas gali turėti savitus ribojimus, aplinkos apsaugos zonas ir panašiai, todėl prieš įsigyjant mobilų namelį visada raginame pasidomėti esama situacija.

Nors modulinių namelių katalogas gausus, bet struktūrizuoti modulių dydžiai taip pat gali trukdyti įgyvendinti tam tikrus unikalius dizaino sprendimus. Pusiausvyra tarp pritaikymo ir modulinės statybos efektyvumo yra nuolatinis iššūkis.

Iššūkis – galimas norimos estetikos trūkumas

Skandinaviško stiliaus mobilūs moduliniai nameliai gali atitikti ne visų estetikos lūkesčius. Namelių dizaino sprendimų yra daug pradedant namelių spalva ir baigiant namų interjeru ir eksterjeru. Be viso to, jeigu skandinaviškas stilius yra ne prie širdies, turbūt ir moduliniai nameliai neatitiks lūkesčių.

Kritikai dažnai teigia, kad šie namai neturi tradicinių namų žavesio ir atmosferos. Dizaino ir interjero galimybių pažanga pamažu išsklaido šią nuostatą, todėl modulinių namų savininkai gali pritaikyti savo erdves taip, kad jos atspindėtų jų unikalų skonį.

Galimybė sutaupyti

Mobilieji moduliniai nameliai yra ekonomiški, o jų statybos kainos mažesnės nei tradicinių pastatų. Tai gali suteikti galimybę daugiau žmonių įsigyti būstą. Jų statyba yra greita ir efektyvi, tad pasirenkant mobilų modulinį namelį yra sutaupoma laiko ir pinigų. Be to, dėl modulinių namų energetinio efektyvumo ilgainiui gali sumažėti sąskaitos už komunalines paslaugas.

Galimybė susikurti išskirtinį dizainą

Priešingai, nei buvo nuogąstaujama anksčiau, moduliniuose namuose diegiamos dizaino naujovės. Nuo šiuolaikinio minimalizmo iki kaimiško žavesio – modulinius namus galima pritaikyti prie įvairių architektūros stilių, viskas priklauso nuo individualių poreikių ir kūrybiškumo galimybių.

Galimybė keisti gyvenamąją vietą

Moduliniai namai gali būti pastatyti užmiestyje, jeigu norima šiek tiek atitrūkti nuo miesto šurmulio ir susikurti jaukų kampelį gamtoje. Jeigu norima įsilieti į miesto veiksmą – namelį galima pasirinkti arčiau miesto ir būti įvykių sūkuryje. Moduliai gali būti transportuojami, tad tai palieka laisvės savo pasirinkimams ir galimybę keisti norus.

Plačios panaudojimo galimybės

Mobilių modulinių namelių paklausa galimai augs ateityje dėl jų siūlomų įvairių pritaikymo ir panaudojimo galimybių. Jie gali būti naudojami gyvenamajam būstui, ofisui, laikinam apgyvendinimui ar net įvairiai verslo veiklai. Moduliniai nameliai gali būti priderinti prie kiekvieno individualių poreikių, sukuriant erdvę, kurioje jaučiamasi patogiai ir komfortiškai. ,,MM Statyba’’ siūlo plačią mobilių modulinių namelių pasirinkimo įvairovę (turime net ir 2 aukštų namelį HOME!) ir šių namelių skaičius nuolat auga.

Tikėtina, kad moduliniai būstai bus vis labiau priimami ir integruojami į įprastą gyvenimą. Nesvarbu, ar tai būtų jaukus priemiesčio namelis, ar prašmatnus būstas mieste, moduliniai namai turi daug privalumų, kurie ateityje užims vis svarbesnį vaidmenį renkantis namus.

Kiti straipsniai