Mobilūs moduliniai nameliai tampa vis populiaresniu pasirinkimu renkantis ne tik laisvalaikio vietą, bet ir gyvenamąjį būstą. Namelių katalogas vis pildosi naujais jų modeliais, o mitai, kurie sklandė apie šiuos namelius nepasitvirtina ir nublanksta. Dažnai kyla mintis – ar moduliniai namai yra mūsų ateitis? Kasdien vis labiau skubančiame pasaulyje tai labai tikėtina, bet ne tik dėl greitos modulinių namelių gamybos, šie statiniai turi begales kitų privalumų apie kuriuos mes jau ne kartą šnekėjome. Jeigu su mobilių modulinių namelių terminu susipažinai visai neseniai arba galvoje turi daug neatsakytų klausimų – šiame straipsnyje pabandysime į visus juos atsakyti!

Ar nameliams reikalingi statybos leidimai?

Populiarus, bet tikrai ne visiems žinomas faktas – mobiliems moduliniams nameliams nėra reikalingi statybos leidimai. Žinoma, kaip ir visur, čia yra keletas niuansų: miesto ribose nameliai gali būti iki 50 m2, o užmiestyje iki 80 m2. Taip pat, kadangi nameliai yra kaip kilnojama statyba, gali būti statomi bet kokiame sklype. Dėl galimų ribojimų reikėtų pasidomėti esama situacija su urbanistikos skyriumi, statybos inspekcija.

Jeigu klientas namelį nori naudoti kaip gyvenamą namą (jį registruoti), jis turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Dažniausiai klientai namą naudoja kaip kilnojamą statinį, bet jeigu ateityje sugalvoja namelį įregistruoti, reikia atlikti papildomus sklypo matavimus. Tuomet namelis gali būti registruojamas kaip laisvalaikio, sodo, pirties ar sklypo namas.

 Ant kokio pagrindo statomi mobilūs moduliniai nameliai?

Mobiliems nameliams nėra būtinas pamatas. Mes klientams dažniausiai rekomenduojame įsriegiamus cinkuoto metalo polius. Jų paruošimas yra pakankamai paprastas, tad esant poreikiui klientas juos gali pasiruošti pats su mūsų brėžiniais ir nemokama konsultacija, kurios metu viską papasakojame. Jei klientas pageidauja, polius galime paruošti ir mes.

Standartinė cinkuoto metalo polių įrengimo kainos su impregnuotu karkasu vienam namelio segmentui (MINIS, MIDIS, EKO, BUSINESS) – 1 000 eur be PVM. Kaina gali kisti priklausomai nuo namelio pločio, ilgio ir modulių kiekio. Taip pat galima rinktis betonuojamus polius, kaina skaičiuojama kiekvienam individualiai. Klientas namelio pagrindą gali pasirinkti pats įsivertinęs savo situaciją – grunto būklę. Vietoje, kurioje yra durpės, purus viršutinis sluoksnis ar vieta labai smėlėta rekomenduojama rinktis ilgesnius ar betonuojamus polius.

Pagrindą, ant kurio bus statomi poliai ir vėliau namelis, visada rekomenduojame pasiruošti – palyginti reljefą. Taip pat galima patiesti geotekstilės plėvelę, užpilti žvyru ar skalda. 

Kiek laiko užtrunka pastatyti namelį?

Gera žinia nemėgstantiems laukti – namelio užsakymas įvykdomas per 2-3 mėnesius nuo užsakymo patvirtinimo, sutarties pasirašymo ir avanso pervedimo, nepriklausomai nuo užsakymo užbaigtumo lygio ir užsakomų namelių kiekio.

Kokios mokėjimo sąlygos?

Avansinis mokėjimas vieno segmento namelių yra 2 500 Eur – MINIS, MIDIS, EKO, BUSINESS, SPECIAL. Dviejų ir daugiau segmentų nuo 5 000 Eur. Kai namelyje sudedami langai (1-2 mėnesiai) reikia sumokėti 60 proc. likusios sumos, o paskutinis mokėjimas – 40 proc. likusios sumos yra sumokamas atlikus darbus.

Kokias dar paslaugas teikiate?

Statome ne tik mobilius modulinius namelius, bet taip pat ir sandėliukus, įrengiame terasas bei stogines. Visus šiuos darbus siūlome jau ne pirmus metus, tad ne tik profesionaliai atliekame darbą, bet taip pat galime pakonsultuoti ir padėti išsigryninti idėjas ir priimti teisingą sprendimą.

Kur galėčiau apžiūrėti namelius?

Mūsų statomus namelius kviečiame apžiūrėti statybos aikštelėje Garliavoje, Kaune (GPS koordinatės pateiktos ,,Google Maps”, į paieškos lauką įvedus ,,MM Statyba”, tikslios koordinatės 54°49’49.7″N 23°54’48.4″E). Namelius apžiūrėti galite jums patogiu metu, tačiau dėl vizito laiko būtina susitarti iš anksto.

Norėtum modulinio namelio ar turi daugiau neatsakytų klausimų? Pabendraukime! Kviečiame kreiptis +37064550965 arba info@mmstatyba.lt

Kiti straipsniai