Mediena yra viena labiausiai atmosferos poveikiui atsparių medienos rūšių, eglę ar pušį ar kita minkštą medį, ilgaamžiškumu lenkianti bent du, tris kartus. Bėgant laikui maumedžio atsparumas puvimui tik didėja – mediena įgauna stiprumo ir atsparumo savybes.

Sibiro maumedžio atsparumą lemia augimo sąlygos bei specifinis sakų sudėties indeksas. Ekstremaliomis oro sąlygomis, pelkėse ar drėgnoje aplinkoje lėtai augantis medis turi labai siauras rieves ir sutankinta struktūrą, tai padaro medieną kietesnę ir atsparesnę drėgnam poveikiui. Maumedžio medienos sakai yra pasiskirstę tarp medienos plaušų ir veikia kaip antiseptikas, tai saugo terasines lentas nuo drėgmės, grybelių susirgimų, vabzdžių, kenkėjų. Apart cheminio apdorojimo, bėgant laikui, maumedžio medienos terasa išsaugo visas aukštos kokybės terasų savybes.
Maumedinės terasinės lentos naudojamos išorės, lauko darbams be apdorojimo, ilgainiui keičią spalvą, bet savo savybių nepraranda. Sodriai geltona, rusvo atspalvio spalva gali būti išsaugoma naudojant natūralius ūkinius apsauginius aliejus skirtus medienai. Rusijos Sibiro maumedis praktiškai nepakeičiamas tuo, kai būna cheminis medinių konstrukcijų apdorojimas  neleistinas, bet būtina užtikrinti atsparumą aplinkos poveikiui, pvz. statant privačias ar didelių matmenų terasas.

Maumedis yra atspari mediena. Terasa turinti drėgno klimato apsaugą. Baltijos šalių stand. reitinge maumedžio medienos terasa priklauso labai atsparių medžio rūšių sričiai, tai vienas iš spygliuočių, dažniausiai registruojamas prie kietų medžių kategorijos su egzotiniais ir pan. kietmedžiais. Todėl maumedžio medienos terasa lieka populiari ir yra puikiai vertinama.

Maumedžio medienos terasos impregnavimas

Maumedis yra kietmedis, todėl  atsparus aplinkos veiksniams, lietui taip pat. Tad ir alyvą, kuri reikalinga terasos impregnavimui ir priežiūrai, maumedis pasisavina ir geria į save labai sunkiai, todėl patartina su maumedžio mediena nedaryti nieko, palikti medieną natūralią arba ištepti sėmenų aliejumi, kuris padės apsaugoti nuo skilimo, trūkinėjimo, pagyvins medienos spalvą. Medienai nieko nedarant, paliekant ją natūralią, su laiku ji pradės keisti spalvą, pilkėti. Tačiau jos techninės savybės nekis ilgai, ji išliks tvirta ir atspari.  Kitas variantas – maumedžio medieną  galima dengti specialia chemine medžiaga  vadinama ,,žaliasis akmenėlis“ (geležies oksidas), kurią galima nusipirkti sodo-daržo parduotuvėse. Ši chemija medieną tarsi nudegina. Medieną padengus šia medžiaga, jos spalva pakinta su laiku ir pasidaro pilkšva, lyg į žalumą, medžiaga suteikia sendintos medienos vaizdą. Svarbu paminėti, kad toks medienos apdorojimo būdas yra draugiškas aplinkai. Padengus medieną geležies oksido tirpalu įvyksta reakcija pamažu veikiant aplinkos veiksniams, maždaug per 7 -30 dienų. Toks dengimas neblunka, lyginant su dengimu alyva ar dažyvėmis, o visą laiką lieka panašios pilkos spalvos. 

Maumedžio medienos terasos priežiūra

Kadangi mediena yra labai atspari, galite būti ramūs, kad maumedžio medienos terasa tarnaus ilgai, mat tokios medienos terasas dažnai rekomenduojama įsirengti vietose, kuriose yra didelės apkrovos, terasa nesaugoma, nenorima skirti laiko jos priežiūrai. Tad tokios medienos terasa galėsite džiaugtis tikrai ilgai, ji taip greit nesupus ir nesusidėvės.

Terasai specialios priežiūros nereikia, tiesiog maumedžio medienos terasinių lentų priežiūra šiek tiek skiriasi nei vakuuminiu giluminiu būdu impregnuotos medienos. Maumedžio mediena alyvą į save geria labai sunkiai, todėl patartina terasa palikti natūraliai senti, karts nuo karto nuplauti, pašveisti tamsesnes vietas, jei reikia, ir nutepti sėmenų aliejumi. Jeigu terasą padengėte geležies oksidu, tuomet papildomas impregnavimas nėra būtinas.

Norite sužinoti daugiau apie maumedžio medienos terasos įrengimą ar užsisakyti terasos montavimo darbus? Jei taip, kviečiame nedvejoti ir kreiptis į ,,MM Statyba” komandą el. p. info@mmstatyba.lt arba tel. 8 645 50 965 .

Kiti straipsniai