Medinės terasos tipai

Nors už lango dar niūru ir pilka, pats metas pradėti planuoti ateinančių metų darbus. Kas gali būti maloniau pavasarį nei gurkšnoti rytinį kavos puodelį sėdint medinėje terasoje? Kaip ir malkas reikia ruošti vasarą, taip ir terasą rinktis reikėtų pradėti jau šaltuoju metų laiku.

terasos ideja

(source: ofdesign.net)

Medinės terasos tipai – siūlome trumpai apžvelgti ir išsirinkti labiausiai Jums tinkančią. Na, o jeigu visgi sunku nuspręsti, „MM Statyba“ padės išsirinkti geriausią variantą.

Svarbiausia pasirinkti tinkamą medieną ir funkcionalų terasos dizainą. Medinės terasos yra tarsi jungiamasis namo ir sodo elementas, tad turi puošti namą ir ilgus metus atlikti savo funkciją.

Terasa iš spygliuočio

Dažniausiai nepatariama naudoti spygliuočių medienos, nes ji sugeria drėgmę ir nėra ilgaamžė. Tačiau šias problemas galima išspręsti apdorojant bei impregnuojant medieną. Vienas iš pigiausių variantų yra impregnuota pušis arba eglė. Šio tipo terasų minusas – danga reikalauja dažnos priežiūros, ji turėtų būti atnaujinama prieš kiekvieną sezoną.

Termiškai apdorotų spygliuočių lentų nereikia papildomai impregnuoti, nes proceso metu padidinamos termoizoliacinės medienos savybės, pašalinami sakai, tačiau lentas reikės alyvuoti, kad mediena išlaikytų spalvą.

spygliuocio terasa

Maumedis

Maumedžio terasa yra daug ilgaamžiškesnė už, pavyzdžiui, pušies terasą. Maumedžio terasa yra viena brangesnių medienos rūšių, tačiau pasižymi ypač geromis savybėmis, dažniausiai jos nereikia impregnuoti. Neigiama maumedžio savybė – sluoksniavimasis ir šerpetojimas, kuris atsiranda nuo drėgmės ir laiku neatnaujintos dangos.

maumedzio terasa

Medžio kompozitas (medžio plastiko terasinės lentos)

Medžio kompozito teraslentes sudaro medienos pjuvenos ir polivinilchloridas. Tokiu būdu derinamos plastiko ir medienos naudingosios savybės. Pirkdami turėtumėte atkreipti dėmesį, koks procentas medienos vyrauja sudėtyje – kuo daugiau medienos, tuo tvirtesnės lentos. Šių terasų minusai – lentos pakaitinus saulei gali deformuotis, ant jų labiau matosi įbrėžimai. Šios teraslentės yra vienos iš brangiausių.

medinės terasos tipai

Lietuviškų lapuočių medinės terasos

Terasoms rekomenduotina rinktis kietmedį – ąžuolą arba uosį. Ši mediena labiau skirta vidaus darbams, dėl to ją reikia termiškai apdoroti bei alyvuoti. Tokia medinė terasa bus labiau linkusi deformuotis keičiantis atmosferos sąlygoms, skilinės, „vaikščios“. Šio tipo terasos nėra labai populiarios dėl savo aukštos kainos.

mm statyba terasa

Tropinė mediena

Tai lapuočių, augančių tropiniuose Brazilijos, Afrikos ir Indonezijos miškuose, mediena. Ši mediena labai tanki, stipri ir atspari vandeniui. Minusas – aukšta kaina, pliusas – minimali priežiūra.

terasa mm statyba

 

Norint turėti kokybišką, ilgaamžę terasą, reikia ne tik pasirinkti tinkamą medieną, bet ir atsižvelgti į kitus veiksnius, tokius kaip terasos vieta, montavimas, priežiūra. Bet apie tai – kitame įraše!

Mūsų įrengtų terasų pavyzdžiai čia.

O kokią terasą turite ar ruošiatės įsirengti Jūs?